top of page
 8 km MTB / 8 km běžky / 6 km běh
44686834_2167867516873790_73355264289826

Jesenický zimní triatlon

5. března 2022 ve 12 hodin 
spojené Mistrovství ČR a SR  
Info

INFO

Chcete zažít opravdový zimní triatlon ??? !!!! Pak přijeďte okusit ten v Jeseníkách na Pradědu. V sobotu 5. března 2022 se uskuteční již 7. ročník tohoto stále více populárního závodu v zimním triatlonu. V Karlově Studánce odstartuje cyklistika, depo u Sporthotelu Kurzovní přenese závod do běžkařské části a poslední běžecká část zavede závodníky až na nejvyšší vrchol Moravy na Praděd. Cíl je u Sporthotelu Kurzovní, součástí je také závod štafet, duatlon pro žáky a běžecký závd pro nejmenší děti. Akce je vyhlášena jako spojené Mistrovství České a Slovenské republiky.

Jako každý rok - zaručené sněhové podmínky. Upravené běžecké tratě a majestátní vrchol Pradědu čekají na zdolání !!! 

50000000.jpg

Doplňující info

Pořadatelský tým

Stejně jako v předchozích ročnících i tentokráte se pořádání závodu ujal Triatlon team Opava ve spolupráci s Českou a Slovenskou triatlonovu unií. Pro zabezpečení hladkého průběhu však rádi přijmeme do našeho týmu další spolehlivé nadšence. Kontaktujte prosím Renátu Foltysovou nebo Hanku Materovou

O Krále Pradědu

Závod o titul Krále Pradědu

Pro opravdové tvrďáky je připravena kombinace pátečního závodu

Praděd Skialp Race a sobotního závodu Jesenický zimní triatlon.

V kombinaci se sčítá výsledný čas obou závodů, vyhlášeno bude absolutní pořadí podle dosažených časů.

Doprava a ubytování

Ubytování pořadatel závodu nezajišťuje. doporučuje ubytování v centru závodu sporthotel Kurzovní , hotel Figura nebo horský hotel Praděd.

Duatlon pro žáky a běh pro předžáky

Pro kategorii předžáků do 11 let připravili pořadatelé vložený závod v běhu. Tento závod startuje společně se závodem žákovských kategorií jako samostatná vlna po trase 1. běhu závodu žáků, tj. ze startovní brány v areálu Kurzovní chaty směrem na Ovčárnu, po 250 m následuje otočka tvořená kuželem, zde se závodníci otočí a běží do cíle. Pro všechny účastníky běhu jsou připraveny medaile. Pro kategorii mladších žáků, tj. 12-13 let a starších žáků, tj. 14-15 let, je připraven samostatný závod – duatlon: běh – běžky – běh. 1. běh ze startovní brány v areálu Kurzovní chaty směrem na Ovčárnu, po 250 m následuje otočka tvořená kuželem, zde se závodníci otočí a běží do depa v areálu Kurzovní chaty, následuje přezutí do běžkových bot (nepovinné), vyzvednutí lyží, ty se nazouvají v místě určené pořadatelem. Běžecké lyžování: Volná technika, běžecké okruhy u Kurzovní chaty - 2 okruhy po 2 km (upřesnění v rozpravě před startem) 2. běh: Kurzovní chata - směr vysílač Praděd, po 1 km následuje otočka tvořená kuželem, zde se závodníci otočí a běží do cíle na Kurzovní chatě. Prezentace žákovských kategorií proběhne v sobotu přímo na Kurzovní, od 9:30 do 10:30. Startovné: běh je zdarma, duatlon 100 Kč.

SPONZOŘI

logo-sporthotel-kurzovni.jpg
kilpi-logo-white.png
Renaticefoto kulate black.jpg
logo dorties.jpg
logo_STU_inverz_350.png
logo bivoj.png
logo_msktts_24k.jpg
znak_karlova_studánka.gif
ovcarna-pod-pradedem.2.png
moravka.jpg
figura.logo.png
hotel Praděd.jpeg
logo_30_cmyk-zona.jpg
tto-logo_red.jpg
image.jpeg
banner_200x50.jpg
Sponsors
ODHODLÁN ZÁVODIT ?!
bottom of page